Grupa CETI rozpoczyna koncertowy rok za granicami Polski.5 lutego muzycy zawitają do klubu Barba Negra Music Club w stolicy Węgier, na zaproszenie tamtejszego zespołu Hungarica. Grzegorz Kupczyk nagrał dwa utwory, które znalazły się na wydanej latem płycie Hungaricy "Przybądź wolności". CETI wystąpi na scenie klubu jako gość specjalny około godziny 21.00.


23 marca polska hard rockowa grupa zawita do Pragi, by zagrać koncert w ramach XXIII Międzynarodowego Prague Cinema Festival Febio. Niewykluczone, że jest to jeden z wielu koncertów, które CETI zagra po czeskiej stronie granicy. CETI podjeło bowiem współprace z znaną gazetą muzyczna Rock&All i słynnymi czeskimi metalowcami dziś m.in. działającymi pod szyldem Hanta.

Grupa wydała w listopadzie jubileuszowy krążek "From Vault To Universe" równocześnie kończąc działania promocyjne związane z albumem studyjnym "Brutus Syndrome". Jak widać muzycy nie zwalniają tempa i na wiosnę planują kolejne zagraniczne koncerty w Niemczech i Holandii na festiwalu VERY'EAVY!

Popularność grupy poza Polską potwierdzają recenzje ich albumu w zagranicznych pismach muzycznych.

"Brutus Syndrome", to powrót CETI w formie, której niejeden zespół może im pozazdrościć.
-Hard Rock Heaven / USA

Muzykę CETI można porównać do najlepszych czasów twórczości Iron Maiden czy Deep Purple. Fani tych zespołów, słuchając "Brutus Syndrome' będą zachwyceni.
- FOK.nl / Holandia

"Brutus Syndrome" (...) to album o znakomitym smaku z genialną równowagą pomiędzy nowoczesnym a klasycznym metalem.
- Roma Daily News / Włochy

(...)udowadniają, że można przesunąć akustyczny biegun, udowadniając, ze dobry metal nie musi pochodzić z anglo-amerykańskiej przestrzeni.
- Ragazzi Music / Niemcy

 

Filmy

 

 

109

Użytkowników

408

Artykułów

43

Filmy

1125

Zdjęć