Wielkie podziękowania dla Damiana Krawczyka za godne zastępstwo Mucka podczas ostatniej trasy.

Było nam niezmiernie miło gościć Cię w naszych szeregach \m/

Życzymy samych sukcesów i do zobaczenia na scenie!

Od września ruszają pierwsze próby z Muckiem, czyli szlif nowego materiału, który otworzy kolejną pozycję w katalogu!

Keep on rocking!

Grzegorz wystąpi podczas Memoriału dla J.R. DIO.
 
17 maja rusza seria dziewięciu koncertów poświęconych pamięci nieżyjącego już wokalisty Rainbow, Black Sabbath, Elf i - oczywiście - Dio, czyli Ronniego Jamesa Dio.
Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z Grzegorzem Kupczykiem :
 
Ostatnie koncerty trasy Snake Cavalry !
Po tych koncertach zespół zamyka się i zaczyna pracę nad nowym materiałem.
Wakacje oraz choroba Mucka nieco spowolnia te dzialania. 
Część materiału jest już gotowa więc nie powinno to w żaden sposób zakłócić dalszych prac.
 
Grzegorz Kupczyk wystąpi gościnnie z Orkiestra Symfoniczną i najprawdopodobniej wykona "Dorosłe dzieci".
 
Terminy to 1 czerwca i 7 lipca 2018 r.
 
Koncert Akustyczny w Szczecinie !
 
Szczegółowe informacje od organizatora:
 
Kochani, kwiecień to wiosenny miesiąc ze świeżymy ciekawymi wydarzeniami! Specjalnie dla Was zaprosiliśmy do Starej Rzeźni znakomitego muzyka który zachwyci wszystkich swoją twórczością.
Grzegorz Kupczyk- w latach 1980 - 1989 i 1995 do 2007 - wokalista grupy TURBO, w okresie 1988 - 91 związany także z zespołem Non Iron, a od 1989 roku założyciel i frontman CETI z którą to formacją współpracuje do dziś. W programie koncertu znajdą się największe hity z okresu całej działalności artystycznej Grzegorza a wiec min: Dorosłe dzieci, Smak ciszy, Jaki był ten dzień oraz Zwykły tramp. W czasie recitalu wykonywane są także własne interpretacje takich wykonawców jak Demis Russos, Whitesnake, Led Zeppelin, Deep Purple czy Emerson Lake and Palmer. Podczas występów Grzegorza Kupczyka panuje wyjątkowa atmosfera, klimat wykonań oraz sposób aranżacji piosenek jest wyjątkowy.
 
 
Koncert rozpoczyna się w piątek 20 kwietnia o godzinie 19:00 
 
Bilety w cenie 35zł możecie nabyć za pośrednictwem bilety.fm pod linkiem:https://bilety.fm/pl/muzyka/2660-bilety-na-koncert-grzegorz-kupczyk-akustycznie-20-kwietnia-2018-o-19-00-w-starej-rzezni-w-szczecinie.html
lub stacjonarnie w Kubryku Literackim Starej Rzeźni (poniedziałek-niedziela 12:00-18:00)
 
 
NAJBLIŻSZE KONCERTY
  • Sobota 10 marzec 2018 
    Krosno
  • Piątek 13 kwiecień 2018 
    Łódź

CETI są jak nie z tego świata!
Nagle wymyślają sobie, że ma być nowy klip i..jest..:)
Kto nie nadąża za tym zespołem?

Cóż, jego problem.

Premiera!

 

NAJBLIŻSZE KONCERTY
NAJBLIŻSZE KONCERTY

Od 17 lipca 2017 r. agencja M-ART Monika Anna Gąsiorek, w wyniku jednogłośnej decyzji członków zespołu, nie jest już agencją reprezentującą zespół CETI oraz Grzegorza Kupczyka. Informujemy, iż tym samym z dniem 17 lipca 2017 r. tracą ważność wszystkie upoważnienia oraz aneksy podpisane przez zespół, a dotyczące reprezentowania nas przez tę agencję, natomiast wszelkie umowy dotyczące koncertów pozostają aktualne. Zaistniała sytuacja nie wpłynie na poziom wykonawczy, repertuarowe ustalenia oraz kwestie organizacyjne.

Tymczasowo, do odwołania, za kwestie związane z organizacją koncertów oraz za współpracę artystyczną na każdej płaszczyźnie (kontrakty, nagrania, umowy etc.) odpowiada zespół (kontakt na stronie WWW CETI).

Pragniemy podziękować Monice, naszej dotychczasowej menedżerce, za dziewięć lat współpracy pełnej zaangażowania i oddania, życząc wielu sukcesów zawodowych oraz w życiu osobistym.

Grzegorz Robert Kupczyk
Maria Małgorzata Wietrzykowska
Tomasz Targosz
Bartosz Sadura
Marcin MUCEK Krystek

 
Mamy dla was niesamowitą niespodziankę . Album" Snakes Of Eden" ukaże się na winylu.
 
Wraz z naszym wydawcą Metal Mind Productions oraz firmą Pronet Records postanowiliśmy o przygotowaniu wersji winylowej nowego albumu. Płyta w sklepach pojawi się wiosną tego roku.
 
Uznanie oraz duże zainteresowanie nowym albumem stało się dla nas wszystkich przyczynkiem do jego realizacji w tej wersji, pożądanej nie tylko przez pasjonatów. Winylowe wersje cieszą się bowiem coraz to większym zainteresowaniem i wydają je wszystkie liczące się zespoły na świecie.
 
 
Po gadżecie jakim jest nasze piwo " Wężowe" przygotowane specjalne na trasę SNAKES ARE BACK IN TOWN jest to kolejny element promocji "Snakes Of Eden" . Mamy nadzieję pomysł wam się podoba? 
 
Realizatorem tej odsłony jest firma Pronet Records, skupiające w sobie wydawnictwo, agencję promocyjną, własne radio i tv etc.,która to we współpracy z Metal Mind Productions podjęła się wydania winylowej wersji WĘŻY EDENU.Wkrótce więcej informacji.
 
A dziś raz jeszcze zapraszamy na najbliższe koncerty CETI w ramach trasy SNAKES ARE BACK IN TOWN ( w Łodzi 17.02 - Klub New York oraz After Party Wężowe w Piwotece Narodowej) oraz Warszawie ( Voodoo Club 18.02) 
 
Informacja dla klubowiczów !
 
Wszyscy członkowie fanklubu mający aktualnie opłaconą składkę mają wstęp wolny na wszystkie koncerty na trasie "SNAKES ARE BACK IN TOWN" za okazaniem legitymacji.
 
Dodatkowo jednak proszę zgłaszać swoją obecność na danym koncercie drogą mailową Prezesowi.
 
Do zobaczenia na koncertach !!!
 
WĘŻOWE - oficjalne piwo zespołu CETI! Napój powstał w kooperacji z Browarem Okrętowym - inicjatywą zajmującą się warzeniem piw rzemieślniczych. WĘŻOWE to prezent dla fanów oraz uzupełnienie płyty "SNAKES OF EDEN", która zamyka dyskografię, jako najlepszy album w dotychczasowym dorobku grupy! Premiera 28 stycznia w Szczecinie. Sprzedaż detaliczna na terenie całego kraju od lutego.
 
Piwo Wężowe
 

Zbliżają się dwa pierwsze koncerty trasy promującej album " SNAKES OF EDEN". Zgodnie z zapowiedziami grupa wystartuje w rodzinnym Poznaniu koncertem w Sali Wielkiej CK Zamek w dniu 27 stycznia a gościem specjalnym CETI podczas imprezy otwarcia będzie również  poznańska formacja Wolf Spider/Wilczy Pająk. I tę rzec można rodzinną atmosferę muzycy CETI chcą dodatkowo jeszcze podtrzymać pewną niespodzianką i zaproszeniem fanów na 4 odsłonę CETI Party w ich mieście integralnie związanym z koncertem na Zamku. Zaproszenie są oczywiście wszyscy fani CETI po uprzednim zarezerwowaniu miejsca telefonicznie (szczegółowe informację znajdują się na ulotce Ceti Party) A dodatkowo podczas koncertu 27 stycznia z pośród przybyłych fanów zostanie rozlosowane 20 specjalnych zaproszeń na to wydarzenie, które odbędzie się 11 lutego w poznańskim Ułan Browar . Dwudziestu szczęśliwców otrzyma specjalne zaproszenia, które upoważnią ich do prezentu, Ułańskiego poczęstunku na imprezie oraz do totalnie rock'n'rollowej integracji z zespołem. Warto więc kupować bilety na koncert 27 stycznia w Zamku wcześniej, gdyż w losowaniu brać będą udział bilety tych fanów, którzy nade wszystko zakupią je w przedsprzedaży. Jak dodaje Grzegorz Kupczyk: " Powracamy do koncepcji organizacji muzycznych spotkań integracyjnych pod hasłem CETI Party. Na 11 lutego zaplanowaliśmy 4 edycję tego wydarzenia w poznańskim Ułan Browar. To kameralny zlot dla najbardziej oddanych fanów. Spotkanie, w trakcie którego będziemy chcieli zaprzyjaźniać się z ludźmi, usiąść, porozmawiać, poznać się, zjeść soczystego burgera i zapić go właściwym na taką okoliczność napojem. Typowe spotkanie integracyjne dla naszych miłośników. Bez budowania zbędnego dystansu między muzykami a fanami" ( cytat za "NASZ GŁOS POZNAŃSKI" wywiad)  My dodamy, że mile widziani są wszyscy fani a kto chce może zawalczyć o to  specjalne zaproszenie na CETI Party, kupując bilet na koncert 27 stycznia w Zamku już teraz. To jednak nie będzie jedyna niespodzianka od zespołu podczas trasy SNAKES ARE BACK IN TOWN i wkrótce kolejne informację. A na drugi dzień po koncercie na Zamku to jest.28 stycznia CETI zagra w Szczecinie w klubie Free Blues, rozpoczynając tymi koncertami SNAKES ARE BACK IN TOWN tour 2017. 

Ważne:  podczas CETI Party nie  zagra CETI jedynie nasi goście oraz na chwilę dosłownie pojawi się Grzegorz choć nie wykluczamy jam session z uczestnikami, kto wie jak to się rozwinie  ! 

 

Z przyjemnością ogłaszamy, że CETI zagra na reaktywowanym po dziewięciu latach prestiżowym festiwalu METALMANIA 2017. Zwyczajowo organizowany w katowickim SPODKU festiwal z tradycją i historią na której Grzegorz gościł niejednokrotnie a teraz zagra tam również CETI. Bliżej festiwalu oczywiście więcej informacji o koncercie CETI. 

A na dziś trochę szczegółów w newsie METAL MIND PRODUCTIONS na FB i Twitter etc.

A także m.in. na ONET : kliknij

INTERIA 

ANTY RADIO 

 

NAJBLIŻSZE KONCERTY

" THE SNAKES ARE BACK IN TOWN "

 

Taki będzie tytuł trasy promującej nowy album " SNAKES OF EDEN " , którego premiera już 7 pażdziernika !

Plakat trasy przygotował Piotr Szafraniec a najbliższe planowane koncerty to :

23.10 - Węgry - Gyor
19.11- Ostrów Wielkopolski 
27.01.17 - Poznań
17.02.17- Łodź
18.02.17- Warszawa 
25.02.17- Olsztyn
10.03.17 -Wrocław
17.03- Żagań

Ustalenia co do innych miast i miejsc trwają !

Klip do promujący SNAKES OF EDEN do utworu "Wild & Free" pojawia się również poza granicami naszego kraju i fani mogą go zobaczyć m.in

Na stronach 

METALUNDEGROUND 

Wegierskim Femforgacs 

włoskim Melodic Metal 

duńskim THE POWER OF METAL 

greckim METAL DAZE

 

A oto  klip zrealizowany do utworu zatytułowanego " WILD & FREE" promującego album " Snakes Of Eden "

Reżyseria i realizacja klipu: DOMINIK CZECH

Tekst/Muzyka: Tomasz Targosz

realizacja dźwięku : Mariusz Piętka ( MP Studio)

Występuje : CETI

 

Dziś doczekaliśmy się oficjalnego trailera nowej płyty:
 
Grupa CETI wypuściła do sieci krótkie video, zapowiadające ich nowy album "Snakes of Eden". Płyta trafi do sprzedaży 7 października i jest już dziesiątym studyjnym krążkiem zespołu. Singiel "Wild & Free", który pilotuje nową płytę, trafi do rozgłośni radiowych 9 września.
 
Znamy już datę premiery najnowszej płyty CETI - Snakes Of Eden. Krążej ukaże się 7 października w najlepszych sklepach muzycznych.
 
Snakes album premiere date
 
W połowie sieprnia CETI rozpocznie prace nad nowym klipem do nadchodzącego albumu "SNAKES OF EDEN", autorem scenariusza oraz samej idei klipu, będzie  jak juz od kilu lat realizator zespołu CETI Dominik Czech. Czeka was duża niespodzianka, jeśli chodzi o sam obraz.  Klip realizowany dla Metal Mind Prodcuctions powinien ujrzeć światło dziennie we wrześniu o dacie premiery oczywiście powiadomimy. Wkrótce CETI rusza na koncert do Monachium. Rozpoczyna się praca nad nowym sezonem oraz planem promocji nowego krążka w Polsce i poza granicami. Prezentacja nowej płyty zaplanowana jest na pażdziernik 2016.
 
 

Prezentujemy nową koszulkę CETI przygotowaną do najnowszego albumu "Snakes Of Eden" , wkrótce będą dostępne na http://www.szataniec.pl/

Na powyższej stronie znajdziecie też więcej gadżetów CETI !

Poniżej możecie zobaczyć okładkę nowego albumu SNAKES OF EDEN autorstwa Piotra Szafrańca, który stworzył dla nas, jak pamiętacie także obraz do "Brutus Syndrome" . Ujawniliśmy okładkę dziś po południu i już rozpisują sie o tym media.

Więcej o współpracy z Piotrem i samej okładce oczywiście na stronie wydawcy METAL MIND PRODUCTIONS - tutaj oraz między innymi na Interi  ( kliknij )

Przypominamy też, że na koncercie CETI na Przystanku WOODSTOCK będziecie mogli m.in posłuchać jednego z utworów zapowiadających nowy album , nię można sobie wyobrazić lepszego miejsca na taką prezentacje - zapraszamy 14 lipca godz. 17.20 Mała Scena i spotkanie z fanami i mediami - 19.30 "Namiot Spotkań" gdzie będzieciem mogli osobiście zapytać o okładkę i sama płytę SNAKES OF EDEN !

 

Organizatorzy Przystanku WOODSTOCK właśnie opublikowali na swojej stronie plan spotkań z zespołami grajacymi na tegorocznym festiwalu. Według planu spotkanie w "Namiocie Spotkań" z zespołem CETI odbędzie się o godz. 19.30 tam muzycy będą przybijać piątki i podpisywać albumy oraz rozmawiać z fanami i chętnymi dziennikarzami .

Przypominamy że koncert CETI na Małej Scenie najpiękniejszego festiwalu świata startuje o godz. 17.20

ZAPRASZAMY na koncert i spotkanie z zespołem CETI na tym wyjątkowym festiwalu do zobaczenia na WOODSTOCK ! 
Zwłaszcza, że w tym roku będzie to bardzo WYJĄTKOWY FESTIWAL i co za tym idzie bardzo WYJĄTKOWY KONCERT CETI !!!

CETI - plan Woodstock

Najbliższe koncerty
 

Zapraszamy serdecznie na zlot motocyklowy z mnóstwem atrakcji ( m.in parada motocykli ), który odbędzie się na Zamku w Rokosowie 2 lipca. Na finał w roli Gwiazdy Wieczoru pojawi się CETI 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organiztorów i własnym !

 

zlot motocyklowy

CETI gościem tegorocznego Przystanku WOODSTOCK !

Z przyjemnością informujemy, że zespół CETI został zaproszony na tegoroczny Przystanek Woodstock.

Jak ogłosił Jerzy Owsiak w audycji "Się Kręci" w radiowej Trójce CETI zagra w dniu 14 lipca po godz. 17.00 na drugiej scenie najpięknieszego Festiwalu świata !

A management zespołu agencja M-ART dodaje, że CETI szykuje dla fanów wiele interesujących niespodzianek.

 

CETI jutro wyrusza do Holandii, aby dać koncert na festiwalu VERY'EAVY jako pierwszy w historii festiwalu zespół z naszego kraju i zaprezentować się w tamtejszej stacji telewzyjnej w programie na żywo "NOADEWYN LIVE "

W naszym kraju wiele poczytnych i opiniotwórczcyh mediów informują od dłuższego czasu o tym fakcie a najnowsze newsy można znalaźć m.in w największych portalach takich jak min.

INTERIA - kliknij
czy ONET - kliknij
i wiele innych

Nie ustaje tez promocja występu CETI poza Polską m.in amerykańskie radio METAL MESSIACH ponownie zaprezentuje muzyke CETI a w samej Holandii pojawiają się również liczne newsy na ten temat.

Z dumą inforumujemy, że Grzegorz Kupczyk został w dniu dzisiejszym członkiem Rady Mentorów ZOO, czuwającej nad rozwojem Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu i lobbującej na jego rzecz. Serdecznie gratulujemy!
 
mentor

Najbliższe koncerty


Środa 23 marzec 2016
CETI XXIII Międzynarodowy Festiwal filmowy Febio Fest - PRAHA (CZ)

Sobota 09 kwiecień 2016
CETI - Spichlerz Polskiego Rocka Jarocin ( PL)

Piątek 22 kwiecień 2016
CETI - Fresian TV & Radio Station - Holandia ( NL)

Sobota 23 kwiecień 2016
CETI na VERY'EAVY FESTIVAL - Holandia (NL)

Sobota 21 maj 2016
CETI + Hanta ( cz) - Drawsko - amfiteatr ( PL) PIKNIK MOTOROWY PCT Riders

Sobota 02 lipiec 2016
CETI - Zlot Motorowy - Zamek Rokosowo (PL)

Już niebawem nowe gadżety :)
 
Koszulki
Naszywki

Nowinki z CETI

Ukazała się właśnie fantastyczna recenzja krążka "BRUTUS SYNDROME" u naszych południowych sąsiadów
w prestiżowym piśmie ROCK&ALL - CETI podbija CZECHY - w marcu zespół zagra w PRADZE , jako jedna z muzycznych gwiazd międzynarodowego Festiwalu Filmowego FEBIO FEST !!!

Mamy dla was kolejna koncertową niespodziankę tym razem w Polsce a nie byle gdzie, bo CETI zagra dla was w dniu 9 kwietnia w Spichlerzu Polskiego Rocka w JAROCINIE już dziś zapraszamy serdecznie na koncert a wkrótce więcej szczegółów - zapraszamy fanów do Jarocina na spotkanie z CETI w kultowym dla naszego kraju mieście ROCKA !

Grupa CETI rozpoczyna koncertowy rok za granicami Polski.5 lutego muzycy zawitają do klubu Barba Negra Music Club w stolicy Węgier, na zaproszenie tamtejszego zespołu Hungarica. Grzegorz Kupczyk nagrał dwa utwory, które znalazły się na wydanej latem płycie Hungaricy "Przybądź wolności". CETI wystąpi na scenie klubu jako gość specjalny około godziny 21.00.


23 marca polska hard rockowa grupa zawita do Pragi, by zagrać koncert w ramach XXIII Międzynarodowego Prague Cinema Festival Febio. Niewykluczone, że jest to jeden z wielu koncertów, które CETI zagra po czeskiej stronie granicy. CETI podjeło bowiem współprace z znaną gazetą muzyczna Rock&All i słynnymi czeskimi metalowcami dziś m.in. działającymi pod szyldem Hanta.

Grupa wydała w listopadzie jubileuszowy krążek "From Vault To Universe" równocześnie kończąc działania promocyjne związane z albumem studyjnym "Brutus Syndrome". Jak widać muzycy nie zwalniają tempa i na wiosnę planują kolejne zagraniczne koncerty w Niemczech i Holandii na festiwalu VERY'EAVY!

Popularność grupy poza Polską potwierdzają recenzje ich albumu w zagranicznych pismach muzycznych.

"Brutus Syndrome", to powrót CETI w formie, której niejeden zespół może im pozazdrościć.
-Hard Rock Heaven / USA

Muzykę CETI można porównać do najlepszych czasów twórczości Iron Maiden czy Deep Purple. Fani tych zespołów, słuchając "Brutus Syndrome' będą zachwyceni.
- FOK.nl / Holandia

"Brutus Syndrome" (...) to album o znakomitym smaku z genialną równowagą pomiędzy nowoczesnym a klasycznym metalem.
- Roma Daily News / Włochy

(...)udowadniają, że można przesunąć akustyczny biegun, udowadniając, ze dobry metal nie musi pochodzić z anglo-amerykańskiej przestrzeni.
- Ragazzi Music / Niemcy

 

Zakończona współpraca z zespołem WIEKO!

Prawdopodobnie taka sytuacja nastąpiła by już dużo wcześniej, jednakże mój szacunek dla kolegów spowolnił działania ostateczne i stanowcze. Okazało się bowiem, że nie potrafimy porozumieć się praktycznie w żadnym aspekcie naszej współpracy. Informuje zatem, iż w dniu dzisiejszym zakończyliśmy moje działania w ramach projektu Wieko. Wynika to przede wszystkim z  faktu, że nasze światy muzyczne okazały się być tak bardzo odległe, iż złożenie ich w jeden prawdziwy i wierny idei Rock and Rolla projekt (idei której służyłem całe moje artystyczne życie)  jest niestety niewykonalny a jego kontynuacja w tej formie stała sie niemożliwa . Projekt prezentowany, jako wspólne i radosne muzykowanie doświadczonych scenicznie oraz muzycznie ludzi, mających poważny dorobek artystyczny  okazał się być swoistą idee fixe wyobrażającą mnie , jako bezwolnego odtwórcę . Mając jednak na uwadze, że będę łączony z realizacjią tego projektu  pragnę ze wszech miar podkreślić, iż nie miałem w ogóle wpływu  na obraz całości tego przedsięwzięcia. Począwszy od warstwy muzycznej, aranżacyjnej, tekstowej (a ta to już w ogóle jakiś koszmarny żart tzw. teksty "MISTRZÓW SŁOWA" (SIC!!) aż po warstwę produkcyjną nie są moim udziałem. Nasze punkty widzenia diametralnie róznią się. Człowiek, który napisał najlepsze teksty na tę płytę Staszek Głowacz niestey napisał ich najmniej a bardzo szkoda. Mnie natomiast nie pozwolono na jakąkolwiek ingerencję. Jedyną rzeczą jaką można mi przypisać, to fakt udziału w nagraniu. Powiem tylko jedno – zaufałem darząc szacunkiem dotychczasowe osiągnięcia muzyków, którzy zaprosili mnie do udziału w tym projekcie. Jeżeli materiał ten odniesie sukces czego życzę z całego serca, będzie to sukces moich szanownych kolegów. Podkreślam także, że mój gościnny udział w tym przedsięwzięciu był od początku  zdefininowany i uzależniony od ogólnie przyjętej w całym świecie zasady współpracy pomiędzy menagerami (agencjami) , która tutaj spotkała się z tak silnym oporem , iż ocierało się to nieomal o absurd z jakim nie spotkałem się nigdy dotąd w mojej 35 letniej działalności. Jestem przekonany, że w tym układzie potrzebny jest ktoś bardziej kompatybilny, ktoś, kto zrezygnuje ze swojej osobowości na rzecz tego projektu.

Ja jako twórca i artysta czuję się  wolnym i niezależnym człowiekiem, którym byłem, jestem i pozostanę.

 

PODSUMOWANIE 2015

Początek nowego roku, to zawsze czas podsumowań również i my postanowiliśmy podzielić się z wami refleksją o minionym roku i tym samym otworzyć nowy rozdział, który zawsze rodzi nadzieję na kolejne wyzwania i sukcesy o ile rzecz jasna pozwoli nam na to ten dziwny czas, który nadchodzi nie konieczne pozytywny dla ludzi ceniących sobie wolność, jakimi jesteśmy.

Rok 2015 był dla zespołu CETI bardzo dobrym rokiem,rozpoczął się od wyprzedaży pierwszego nakładu albumu "Brutus Syndrome", która nastąpiła w zaledwie 75 dni wydania i trasą promującą album wydany w końcówce roku 2014 przez Metal Mind Productions. Trasa SONS OF BRUTUS TOUR, o której mowa objęła wiele polskich miast i zawiodła CETI również poza granice kraju, gościli na ważnych muzycznych festiwalach i w prestiżowych salach koncertowych m.in. CK Zamek czy na Festiwal im. Miry Kubasińskiej w warszawskim Palladium, czy też klubowo u przyjaciół z Malborka i Wrocławia, nie zabrakło też dużych koncertów plenerowych, jak m.in na Zamku w Rokosowie czy na zawsze gościnnych zlotach motorowych m.in. w Łańcucie w amfiteatrach w Nysie, czy na pierwszej edycji festiwalu organizowanego przez nieocenioną grupę Rocker Zone w Goleniowie, a lider CETI Grzegorz Kupczyk pojawił się, jako gość specjalny projektu „Flower Power” na festiwalu przystanek WOODSTOCK. Koncerty CETI relacjonowały i bardzo wysoko oceniały media, relacje te możecie bez trudu znaleźć na oficjalnej stronie CETI. Utwory CETI trafiły m.in. również na Listy Przebojów Radia Merkury, TRÓJKI czy Anty Radia. W roku 2015 ukazały się dwa kolejne po „Wizards of The Modern Worlds” i „Ceti” klipy zrealizowane do albumu studyjnego „Brutus Syndrome” i były to koncertowy klip do utworu „Devil Make Me Do It” w reżyserii Dominika Czecha oraz klip do utworu „ Fight To Kill” autorstwa Darka Świtały. O klipach CETI i o ich koncertach ukazały się znakomite relacje w m.in. w Głosie Wielkopolskim - Polska The Times, Naszym Głosie Poznańskim, Gazecie Wyborczej, Teraz Rock, Metal Hammer, Anty Radiu, Trójce, Hard Rock Service, Radiu Rzeszów, Afera, Radiu Łódź, Merkury, w Rockville, Interia, Onet, a nawet tak egzotycznych dla rocka mediach, jak gazeta Fakt etc. Fanklub zespołu CETI „Lamiastrata „ wypuścił w roku 2015 długo oczekiwany bootleg z koncertu 30lecia pracy artystycznej Grzegorza Kupczyka z zapisem koncertu z udziałem gości z warszawskiej Progresji. Recenzenci przez cały rok 2015 przyznawali bardzo wysokie noty albumowi ” Brutus Syndrome”. Rozpoczęła się również promocja albumu poza granicami i współpraca zespołu CETI z holenderskim promotorem Metalization/Big Bad Wolf Records . CETI otrzymało pierwsze zaproszenia na koncerty i festiwale w Niemczech czy Holandii, a także na koncerty radiowo telewizyjne a ich muzykę można było usłyszeć w rozgłośniach radiowych w wielu krajach europejskich, a także w USA. Rok 2015 to także rok dwu zupełnie niezwykłych wydarzeń wieńczących obchody 25 lecia istnienia CETI o których już powiedziano i napisano bardzo wiele, ale warto o nich przypominać, bo były to naprawdę wyjątkowe wydarzenia . Jako jedyny zespół gatunku Hard& Heavy w Polsce CETI włączyło do szeregu swoich sukcesów tak oryginalne podsumowanie pewnego etapu swojej działalności, a były to oczywiście szósta już w ich historii, ale i też bardzo oryginalna odsłona koncertu symfonicznego „Akordy Słów” zrealizowana we współpracy z Radiem Merkury z okazji 25 lecia Listy Przebojów rozgłośni (na której utwory CETI gościły wielokrotnie) z relacją radiową koncertu na żywo ,ubogaconą o cześć stricte rockową z nieocenionym udziałem młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Poznaniu i chóru Fermata oraz koncert na specjalne zaproszenie w roli Gościa Specjalnego zespołu DEEP PURPLE w Atlas Arenie na którym przyjęcie zespołu przez tysiące fanów było bardzo gorące a ich wykonanie zostało poważnie docenione przez muzyków DEEP PURPLE . W końcówce roku pojawiać się zaczęło bardzo wiele zagranicznych recenzji ostatniego studyjnego albumu CETI oraz wywiady z zespołem m.in. w mediach w Holandii, Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA. A o CETI zaczęły pisać tak ważne zagraniczne gazety, jak Rock Tribune czy Hard Rock a najnowszy album CETI trafił do prestiżowego światowego katalogu firmy Nuclear Blast. Dwa wymienione wyżej niezwykłe wydarzenia odbiły się szerokim echem w mediach polskich, ale także mogli poczytać o tym fani poza granicami naszego kraju, których to z dnia na dzień przybywa. Na koniec zostawiliśmy tak zwane fizyczne znaki działalności CETI, bo jak wiadomo, sztuka artystów muzyków jest równie piękna na żywo, jak i ulotna a koncerty pozostają w pamięci fanów i żyją do czasu kolejnych wydarzeń z udziałem zespołu, ale na zawsze pozostają nagrania, których w tym roku oprócz klipów CETI zaprezentowało kilka i były to :

1. Ostatni singiel do albumu „Brutus Syndrome” zawierający najnowszy klip do „Fight To Kill”, czyli SONS OF BRUTUS (Metal Mind Productions)

2. Kompilacja zatytułowana „ Various — Keep It Loud (Volume 1)" ( wydana przez Big Bad Wolf – Holandia)

3. I oczywiście piękne wydawnictwo 25 lecia CETI – FROM VALUT TO UNIVERSE – dwupłytowy album wydany przez Metal Mind Productions

Przy tej okazji pragniemy bardzo serdecznie podziękować wydawcy CETI za wspaniała współpracę w tym roku 2015 przy promocji albumu „Brutus Syndrome” i przy nowych wydawnictwach. Dziękujemy wszystkim pracownikom firmy Metal Mind Productions za ogromną życzliwość - WSZYSTKIM przemiłym pracownikom MMP – DZIĘKUJEMY!

Ze swej strony pragniemy też podziękować przyjaciołom z Memoriału Jona Lorda za tegoroczną współpracę, muzykom Made in Warsaw, a także organizatorom Memoriału R.J. Dio i wspaniałej grupie przyjaciół związanych z Anią Rusowicz i chłopakom z Kruka oraz Hungaricy, których zaproszenia do współpracy zaowocowały także wydawnictwami z udziałem lidera CETI Grzegorza Kupczyka, które tu z przyjemnością wymieniamy, a są to:

1. „ANIA RUSOWICZ-FLOWER POWER ( koncert WODSTOCK 2015 DVD)

2. „Beyond Live” - KRUK (koncert DVD)

3. ” Przybądź wolności” HUNGARICA

Oczywiście nie zapomnieliśmy o nowej w dorobku wokalisty zespołu CETI płycie z kolegami kryjącymi się pod szyldem Wieko pt. „Błękitny Dym”, na której Grzegorz wystąpił gościnnie na zaproszenie pomysłodawców tego projektu i o wznowieniu kultowej w jego dorobku płyty „DOROSŁE DZIECI”, której wznowienie w wersji winylowej Metal Mind Productions zaprezentował końcówce roku.

Na koniec naszego podsumowania dodajmy jeszcze, że podwójny album 25 lecia CETI FROM VALUT TO UNIVERSE oraz najnowszy klip miały w tych ostatnich dniach roku swoje medialne premiery w Grecji Finlandii, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i oczywiście w Polsce – wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.ceti.gk.com Dziś możemy zapowiedzieć, że w nowym roku 2016 CETI wyrusza na Węgry, aby wziąć udział w koncercie jubileuszowym grupy Hungarica oraz na słynny festiwal „ Very Heavy „ oraz na koncert do Radia i TV w Holandii, już pojawiają się propozycje koncertów i kolejne plany m.in. powrotu na trasę niemiecką, wkrótce nowości prosto z managementu, który już intensywnie pracuje !

Monika A. Gąsiorek M-ART. – CETI & KUPCZYK MANAGMENT

W tym tygodniu odbedą się premiery dwóch wydawnictw z udziałem wokalisty CETI :

Pierwsza z nich to premiera wyjątkowego projektu Ani Rusowicz pt. FLOWER POWER z tegorocznego przystanku WOODSTOCK. Zapis dvd miał swój przedpremierowy pokaz 7 grudnia w Instytucie Audiowizualnym  w Warszawie, gdzie twórcy i współtwórcy projektu spotkali się z dziennnikarzami i zaproszonymu goścmi. Nie obyło się też bez bardziej prywatnego spotkania artystów , którzy  prawdziwymi rockandrollowymi przyjaciółmi ,ale o tym sza ...;-)

flower power pokaz
Instytut Audiowizualny Warszawa 7 grudnia 2015 - pokaz przedpremierowy FLOWER POWER

rusowicz

Premiera FLOWER POWER 10 grudnia - szukajcie w dobrych sklepach ! 
I na stronach SIEMA SHOP 

ania przyjaciele woodstock 2b

A druga to wznowienie na WINYLU płyty niezwykle ważnej w dorobku GRZEGORZA czyli "DOROSŁYCH DZIECI" przez firmę METAL MIND PRODUCTIONS , premiera przewidziana jest na 11 grudnia - kultowy krążek z niezapowtarzalnym i oryginalnym wykonaniem Grześka trafi wkrótce do rąk fanów - tu znajdziecie produkt na stronie WYDAWCY

dorosłe okładka
okładka oryginalnej wersji albumu DOROSŁE DZIECI