Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest status prawny fanklubu?

Aby funkcjonować formalnie i aby prowadzić sprawę 'jak należy' fanklub jest oficjalnie zarejestrowany jako stowarzyszenie pod nazwą Oficjalny Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI "Lamiastrata" przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, Grochowe Łąki 6, 61-752 Poznań pod numerem KRS 0000378525. Wpis uzyskany został w dniu 18.02.2011 r. Stowarzyszenie posiada również NIP : 7822526447 jak i Regon : 301688213.

 

Jaki jest cel fanklubu?

Fanklub tworzą "fani dla fanów" i z tą zasadą działa. Zgodnie z przyjętym statutem, celem fanklubu jest działanie również na rzecz Grzegorza Kupczyka oraz zespołu CETI, w szczególności poprzez propagowanie ich twórczości.

 

W jaki sposób realizowane będą cele?

Cele Stowarzyszenia realizowane będą poprzez:

  • Aktywne uczestnictwo w działalności muzycznej Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI.
  • Propagowanie ich muzyki w każdym obszarze życia społecznego i publicznego.
  • Organizowanie koncertów i występów z ich udziałem.
  • Organizowanie spotkań i zlotów fanów z Grzegorzem Kupczykiem oraz zespołem CETI.
  • Tworzenie archiwów tekstów, nut, książek i artykułów, płyt oraz wszelkich nagrań z ich udziałem.
  • Prowadzenie nagrań audio i video na ich koncertach.
  • Prowadzenie dystrybucji i sprzedaży z nagraniami i innymi szeroko rozumianymi materiałami o ich tematyce.
  • Prowadzenie zbiórek, aukcji, licytacji i innych działań dla pozyskania środków na działalność statutową.
  • Poszukiwanie sponsorów oraz innych funduszy na działalność Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI.
  • Inną działalność korzystną dla realizacji celów statutowych.

Dlaczego fanklub powstał?

Powstanie fanklubu motywowane jest chęcią zrzeszenia wszystkich fanów zespołu CETI oraz Grzegorza Kupczyka, rozpowszechnianiem informacji oraz udostępnianiem materiałów archiwalnych, koncertowych itp. Planowane jest m.in. organizowanie zlotów, konkursy z nagrodami i wiele innych. U nas będzie można przedyskutować wiele tematów, prowadzonych na wysokim poziomie kulturalnym. Szczerą motywacją do prowadzenia fanklubu jest też ludzka chęć pomocy osobom wspierającym niewątpliwą ikonę polskiej muzyki rockowej, jaką jest Grzegorz Kupczyk.

 

Jakie są korzyści z członkostwa w fanklubie?

Ogromne :) Wszyscy członkowie otrzymają swoje legitymacje członkowskie dzięki którym wstęp na wszystkie organizowane przez nas koncerty będzie bezpłatny oraz dostęp na naszego forum dyskusyjnego. To na tym forum tętni życie i przez tą formę przekazywane są najważniejsze informacje. Będzie można porozmawiać z innymi fanami, a także przy odrobinie szczęścia - z członkami zespołu lub samym Grzegorzem Kupczykiem. W zależności od rodzaju opłaconej składki członkowskiej, prześlemy Tobie różnego rodzaju gadżety. Okazyjnie planowane są również specjalne wydawnictwa w formie papierowej lub na DVD tylko dla członków fanklubu. Nasi członkowie będą mieć również specjalne zniżki na płyty i inne produkty. Gotówka wydana na członkostwo szybko zwróci się z nadwyżką w formie rabatów i promocji tylko dla członków fanklubu.

 

Ile kosztuje członkostwo?

Członkostwo w fanklubie jest odpłatne w podziale na dwie grupy członków:

 

Standard Member - 29 PLN / rok - otrzymasz legitymację, dostęp do forum oraz wszystkich sekcji strony, gadżety z logiem fanklubu. Oprócz tego cały szereg zniżek na płyty i inne produkty, możliwość wzięcia udziału w zlocie fanów, szansę na porozmawianie z członkami zespołu na naszym forum lub w dniu koncertu w dowolnym miejscu w kraju i za granicą.

 

V.I.P. Member - 99 PLN / rok - otrzymasz legitymację, dostęp do forum oraz wszystkich sekcji strony, gadżety z logiem fanklubu oraz ekskluzywną możliwość wstępu na backstage po koncercie oraz wzięcie udziału w afterparty! Oprócz tego cały szereg zniżek na płyty i inne produkty, możliwość wzięcia udziału w zlocie fanów, szansę na porozmawianie z członkami zespołu na naszym forum lub w dniu koncertu w dowolnym miejscu w kraju i za granicą.

 

Składki proszę opłacać wg powyższej taryfy na NRB GETIN BANK : 86 1560 0013 2367 2280 6288 0001

 

Jestem niepełnoletni, czy mogę zostać członkiem?

Tak. Członkami fanklubu mogą zostać małoletni poniżej 16 lat, za zgodą przedstawicieli ustawowych. Stosowną zgodę należy przesłać pocztą lub elektronicznie w trakcie procesu rejestracji.

 

Czy fanklub będzie organizatorem zlotów?

Tak. Planowana jest organizacja zlotów. Warunkiem organizacji zlotów jest odpowiednia liczba osób deklarujących w ich uczestnictwie. Decyzje będą podejmowane z uczestnikami za pośrednictwem forum.

 

Czy będzie możliwość kontaktu z zespołem CETI i Grzegorzem Kupczykiem?

Tak. Jednym z celów fanklubu jest ułatwianie fanom dostępu do zespołu. Nie możemy zagwarantować prywatnych audiencji, lecz za naszym pośrednictwem, będzie można przesyłać pytania do wszystkich członków zespołu. Posiadanie legitymacji fanklubowej podczas koncertu również może ułatwić wiele spraw np. osoby  z legitymacją będą miały pierszeństwo w trakcie ograniczonych czasem sesji rozdawania autografów, wstęp do stref niedostępnych publicznie. No i na końcu - cały zespół CETI posiada w fanklubie Członkostwo Honorowe, a w tym m.in. własne konto na naszym forum. Jeśli tylko nasze gwiazdy będą miały ochotę porozmawiać, to będą się w miarę swoich możliwości i czasu udzielać w rozmowach.

 

Jakie są plany na przyszłość?

Ambitne. Jako fanklub Lamiastrata będziemy dążyć do nieustannego rozwoju i powiększania swoich szeregów. Jesteśmy mocno zdeterminowani by dążyć do założonych celów i jednocześnie otwarci na nowe propozycje ze strony innych ludzi. Plany mają to do siebie, że się zmieniają. Zobaczymy ile uda nam się wycisnąć z życia :-)

 

Czy mogę w jakiś sposób pomóc w tworzeniu fanklubu?

Jak najbardziej! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Jeśli masz jakieś pomysły, wizje, doświadczenie lub wiesz jak funkcjonują i utrwalają swoją pozycję inne fankluby - nie zastanawiaj się. Napisz e-mail do administracji lub poddaj nowe pomysły do dyskusji na forum. Widzisz błędy, chcesz dodać poprawki, spostrzeżenia, uwagi - napisz do nas!